0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Координативен состанок на работните групи за создавање стратегија за паметна специјализација

Со координативен состанок денеска почна работата на групите кои ќе ја создадат Стратегијата за паметна специјализација, која е во насока на развој на економијата, иновациите и евроитеграците на Република Северна Македонија. Како што соопшти Министерство за образование и наука, во работата учествуваат претставници од повеќе министерства, научни установи, институции и организации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close