БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Кон: Мораме порано да ги отпуштаме пацинетите за нов кревет, ковид пропусниците не се доволни

Епидемиолошката состојба се разви во практично катастрофална, бидејќи никаде немаме сигурен кревет за пациентите, така што пациентите мора да се отпуштат порано за да добијат простор. Ситуацијата е многу, многу лоша, изјави Кон за ТВ Прва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close