Дописници МКДКултураОпштински вести

Концерт на солисти и оркестар на ОСУ „Мирко Милески“ од Кичево

Во големата сала на Центарот за култура во Кичево вечерва со почеток од 19:30 часот ќе се одржи концерт на солисти и оркестар при ОСУ „Мирко Милески“ од Кичево. На концертот ќе бидат изведени повеќе познати нумери на солисти од ова средно училиште од Кичево, а гимназискиот оркестар ќе изведе и неколку инструментални дела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close