КултураКултура.Портал

Концерт на Младинскиот оркестар при ЦК „Трајко Прокопиев“ во Софија

Во Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија, денеска, со почеток од 18:30 часот, концерт ќе одржи Младинскиот оркестар при Центарот за Култура „Трајко Прокопиев“ од Куманово насловен „Музиката нема граници“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close