0_Македонија.ПорталДописници СветКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Концерт на Младинскиот оркестар при ЦК „Трајко Прокопиев“ во КИЦ во Софија

Во Културно информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија се одржа концерт „Музиката нема граници“ во изведба на Младинскиот оркестар на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ од Куманово, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close