0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

Конференција „Справување со нелиберални и евроскептични наративи, оддолу“

Евроскептицизмот и иднината на Европа и Западниот Балкан во контекст на војната во Украина ќе бидат теми на конференцијата „Справување со нелиберални и евроскептични наративи, оддолу“, која ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Центарот за европски стратегии - Евротинк, во соработка со Центарот за податоци и информации на Европската унија (EUi) на Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close