Општество

Конференција посветена на правото на младински додаток

Промоција на Законот за младински додаток, презентација на наодите од истражувањето за корисноста и влијанието на законот и обезбедување клучни препораки за негово подобрување се целта на конференцијата „Право на младински додаток – Информирај се за твоите работнички права“ што ќе се одржи денеска во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close