0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Конференција: Поголема усогласеност на националните правни рамки за сигурни и брзи прекугранични дигитални плаќања

Предизвиците и можностите што ги носи глобалниот бран во користењето на дигиталните плаќања, беа тема на вчерашната панел-дискусија од првиот ден на 14. Конференција за плаќањата и пазарната инфраструктура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close