0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталОпштествоОстанатоСпорт

Конференција „Отворено за корупцијата во спортот – со фокус на мерката ваучери“

Во Струмица денеска ќе се одржи конференција на тема „Отворено за корупцијата во спортот - со фокус на мерката ваучери“, во организација на кабинетот на вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска во соработка со Канцеларијата на Обединетите нации за борба против дрога и криминал (UNODC).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close