0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерОпштество

Конференција и презентација на анализата на ЕПИ за извештајот на ЕК

Во организација на Институтот за европска политика – Скопје (ЕПИ) денеска ќе се одржи конференција на тема „Меѓу извештаите, напредокот и усогласеноста – како до суштински квалитетен процес на усвојување на acquis на ЕУ“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close