0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Конференција за унапредување на процесот на закрепнување на ромската заедница во кризни состојби

Во хотелот „Мериот“ во Скопје денеска ќе се одржи завршна конференција за проектот „Унапредување на процесот на закрепнување и навремена реакција на ромската заедница во кризни состојби преку партиципативно и проактивно дејствување“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close