0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Конференција за градење доверба, заедништво и сојузништво меѓу Северна Македонија и Бухгарија

Конференцијата БГМК 2030 „Граѓански придонес во градење на доверба, заедништво и сојузништво“ денеска ќе се одржи на Американски Универзитет на Европа – ФОН. Конференцијата ќе ја отворат премиерот Димитар Ковачевски и известувачот на Европскиот парламент за земјава, Илхан Ќучук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close