0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Конференцијата ЕУ – Западен Балкан ќе се одржи на 23 јуни во Брисел

Француското претседателство од самиот почеток најавуваше дека ќе организира посебен настан со шесте земји од регионот. Денеска Европскиот совет потврди дека оваа конференција ќе се одржи на 23 јуни непосредно пред редовниот јунски ЕУ-лидерски самит.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close