0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Контроли во угостителски објекти на подрачјето на СВР Битола – приведени 10 лица, пронајдени дрога и оружје, констатирани неправилности во работењето

Полициските службеници од СВР Битола, заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за специјални полициски операции синоќа извршија акциска контрола во угостителски објект на улицата „Македонска Фаланга" во Битола, при што констатирале повеќе прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close