0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021Политика

Континуиран пад на излезноста на изминатите три локални избори, овогодишниот прв круг со рекордно најнизок одѕив досега

Со 51,44 проценти во првиот круг Локалните избори 2021 имаат рекордно најниска излезност од сите гласања за избор на градоначалници и советници на општини од независноста досега, додека излезноста на вториот круг со 49,65 проценти е втора најниска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close