0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Конкурс за стипендии за ученици во Математичко-информатичката гимназија

Министерството за образование и наука објави  Конкурс за доделување стипендии на редовни ученици запишани во ДСУ Математичко-информатичка гимназија-Скопје за учебната 2022/2023 година. Износот на стипендијата ќе биде 3.500 денари месечно за девет месеци во текот на учебната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close