Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Конгресот на САД усвои закон против анонимноста на пазарот со уметнички дела

Конгресот на САД усвои закон според кој трговците на уметнички дела треба да го откриваат идентитетот на купувачите и продавачите на уметнички слики, скулптури, антиквитети и други форми на уметност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close