Дописници МКДОпштество

„Комуналец“ апелира до кавадарчани да внимаваат при фрлањето пепел

На повеќе локации имаме поставено метални канти за фрлање на пепел и таа треба да се фрла во нив. Тие редовно се чистат, како и останатите контејнери за друг отпад, посочија оттаму.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close