0_Спорт.ПорталРезултатиСпортФудбал

Комплетирано деветтото коло во ПМФЛ

Со три натпревари одиграно попладнево во Прилеп, Скопје и Кавадарци, заокружено е деветтото коло од Првата македонска фудбалска лига.

Скопје, 2 октомври 2022 (МИА) – Со три натпревари одиграно попладнево во Прилеп, Скопје и Кавадарци, заокружено е деветтото коло од Првата македонска фудбалска лига.

По една победа забележаа домаќините и гостинските фудбалери, а не Чаир дербито заврши нерешено.

Резултати:
Победа – Шкендија 1:3
Шкупи – Силекс 0:0
Тиквеш – Скопкје 2:0.

Вчера, лидерот Струга одигра 1:1 на гостински терен против Македонија Ѓорче Петров, додека Работнички во Штип ја победи Брегалница со 3:1.

Табела: Струга 25 бода, Силекс и Шкендија по 15, Тиквеш 13, Шкупи 12, Брегалница 11, Работнички 10, Македонија ЃП 9, Академија Пандев 7, Победа и Скопје по 4. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close