СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Комисија на ФДА со тесно мнозинство подджа лек на Мек за Ковид-19

Комисија од американски здравствени советници го поддржа со тесно мнозинство Молунпиравир, лек на Мерк за лекување Ковид-19, отворајќи го патот за регулаторите да ја одобрат првата таблета за лекување на Американците со коронавирус во домашни улсови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close