0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Комбинацијата на Астра Зенека со Модерна или Новавакс дава силен одговор на антитела

Комбинирањето на првата доза на вакцината на Астра Зенека со втора доза на Модерна или Новавакс дава значително повисоки дози на неутрализирачки антитела и Т-клетки во борбата против коронавирусот, во споредба со само две дози на Астра Зенека, покажа најново истражување на Универзитетот „Оксфорд“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close