0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Колумна на Борел: Европа се залага за поврзување на партнерите без создавање несакани зависности

Од почетокот на мандатот на Фон дер Лајен Комисијата, двојната зелена и дигитална транзиција во Европа беа во првите редови. Со новата Глобал Гејтуеј стратегија, ЕУ продолжува да ја промовира зелената и дигитална транзиција на глобално ниво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close