0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Кои се воените опции на САД во помошта за Украина?

Образложението за непосредно неприклучување во руско-украинската војна е едноставно. СAД немаат договорна обврска кон Украина, а војната со Русија би била огромна коцка, со оглед на нејзиниот потенцијал за проширување во Европа, дестабилизирање на регионот и ескалирање до застрашувачка точка на ризик од нуклеарна размена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close