Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Кодексот за фер и демократски избори го потпишаа и кандидатите за градоначалник во Општина Пласница

Во канцеларијата на ОИК во Пласница доцна попладнево, Кодексот за фер и демократски избори го потпишаа кандидатите за иден прв човек на администарцијата во оваа општина, актуелниот градоначалник Алија Јаоски од ДУИ и кандидатот на Турската демократска партија, Абдулваит Карамалески.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close