БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ковид-19: Се зголемува смртноста кај младите невакцинирани пациенти во Црна Гора

- Ниту еден од нив не беше вакциниран и повеќето од нив претходно немаа сериозни здравствени проблеми, објаснува Јовановиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close