Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Ковид-пандемијата го спречи гостувањето на Битолскиот театар на „Игорови денови“ во Белград и Нови Сад

Ансамблот на НУ Народен театар во Битола вечер нема да настапи на „Игорови денови – Омаж за Игор Вук Торбица“ во Белград, ниту утревечер во Српскиот народен театар (Српско народно позориште) во Нови Сад, а претставата „Бакхи-краток преглед на распадот“ е откажана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close