Дописници МКДОпштински вести

Ковид пандемијата го зголеми семејното насилство во Струмичко

Годишно над 200 случаи на семејно насилство се пријавуваат во Струмичко и таа бројка е константна, информираа денеска од Здружението „Скај плус“ во рамки на кампањата „16 денови активизам против родово базирано насилство“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close