Политички партии

Ковачки: Ќе бараме зголемување на платите на сите вработени во АРМ и МО за 10 проценти и зголемување на дневницата на 2000 денари

Нашата пратеничка група не се откажува од изнаоѓање на решение за овие проблеми и без разлика што активната блокада на Собранието е започната, денеска врз основа на член 170 од Деловникот на Собранието на Република Македонија, по скратена постапка, повторно го поднесуваме Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за служба во Армијата на Република Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close