Политички партии

Ковачки: Договорот за добрососедство е изворот на сегашните проблеми

Истата еуфорија која се случува и сега, ја видовме и во 2017 година, тогаш Борисов беше првиот премиер кој ја посети Македонија, се потпишуваа меморандуми, договори и практично тој договор што тогаш се потпиша е изворот на сегашните проблеми. Заев тогаш не убедуваше сека сите проблеми со соседите се затворени, гледаме дека не се затворени и имаме блокада, изјави за Анализа на ТВ 24, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close