БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Ковачевски: „Mакедонија 2025“ постави стандард на кој начин дијаспората соработува со својата држава

„Mакедонија 2025“ постави стандард на кој начин дијаспората соработува со својата држава и е видливо тоа што го прави оваа организација со пренесување на знаење, школување и обука на наши менаџери и млади претприемачи, нудење стипендии за талентирани ученици и студенти, ..., порача премиерот Димитар Ковачевски на Регионалниот самит во организација „Македонија 2025“ што денеска и утре се одржува во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close