0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Ќе се разгледаат предлозите на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до Владата своите контакти за набавка на поевтини енергенси, за што конкретно е задолжен министерот за економија Крешник Бектеши, кој потоа ќе ги исконтактира посочените субјекти за да се утврди дали нивните понуди ги задоволуваат потребните критериуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close