0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Ковачевски ќе се обрати на доделувањето договори од Програмата за рурален развој

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе се обрати на доделувањето договори од Јавниот повик за набавка на системи за наводнување капка по капка и конструкција на бунари од Програмата за рурален развој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close