0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски – Фон дер Лајен: Европската Комисија го поздравува дијалогот на премиерите на Бугарија и Северна Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски попладневно имаше телефонски разговор со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен којашто му го честиташе изборот за претседател на Владата и му посака плодна и успешна работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close