0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски утре на средба со Села за францускиот предлог

Продолжува широката консултација за францускиот предлог за почеток на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија. За утре е најавена средба на премиерот Димитар Ковачевски со лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, потврдуваат од Владата за МИА. Средбата ќе се одржи во Клубот на пратениците од 11 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close