0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Успеавме да постигнеме значаен договор за вработените во образованието

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на „Фејсбук“ го поздрави договорот постигнат меѓу Синдикатот за образование, наука и култура и Министерството за образование и наука и апелира до СОНК за брзо и целосно прифаќање на договорените услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close