0_Web_АктуелноОпштество

Ковачевски: Српската заедница во Северна Македонија има значаен придонес во заедништвото што го градиме низ векови

Признавањето на етничките, националните, верските и културните разлики е посебноста и суштината на нашето заедништво. Во тоа наше заедништво, што го градиме низ вековите и што го негуваме денес, свој значаен придонес има и српската заедница во Северна Македонија. Многу е значајно што тој придонес се прави по угледот на големиот светител Свети Сава, изјави премиерот на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на Светосавската Академија на Србите во Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close