Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Ковачевски: Со Медат Куртовски општината Маврово-Ростуше добива нов лик

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски денеска во рамки на кампањата за изборите за градоначалник на општина Маврово и Ростуше со сопартијците ја бара поддршката од гласачите во регионот на Долна Река.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close