0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Со Алтернатива зборуваме за одговорности во Владата, не за распределба на ресори

Претпоставки и шпекулации се информациите во јавноста дека со Алтернатива сме разговарале за распределување ресори или за определени имиња. Не сме дојдени на тоа ниво, туку зборуваме за одговорности во Владата по одредени прашања, вели кандидатот за претседател на СДСМ и заменик-министер за финансии, Димитар Ковачевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close