Политика

Ковачевски се сретна со истакнати личности од Северна Македонија кои работат и живеат во Њујорк

Бидете горди на вашето потекло, Северна Македонија е земја која има многу да понуди. Заедно со САД каде што вие работите и живеете и ЕУ, кои се наши стратешки партнери, стоиме обединети на вистинската страна, истакна премиерот Димитар Ковачевски синоќа во Македонскиот културен центар во Њујорк, каде се сретна со истакнати личности од РСМ, кои работат и живеат во САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close