0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски – Савада: Заинтересираност од Јапонија за инвестиции и силна поддршка за евроинтеграциите и обединета Европа

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Хиронори Савада, амбасадор на Јапонија во земјава, со кој ги потврдија традиционално добрите и пријателски односи помеѓу двете држави и определеноста од двете страни за развој на соработката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close