0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Референдумот ќе биде само враќање назад

Ние сме се изјасниле дека сакаме независна македонска држава која што ќе стане членка на Европската унија. Ако го погледнете и Уставот и нашето уредување и сите стратегии на Владите, тогаш е многу јасно дека го сакаме ова, истакна премиерот Димитар Ковачевски во врска со референдумот кој го предлага опозицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close