0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Ковачевски: Работиме на изнаоѓање долгорочно одржливо решение за „Пошта“

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека се работи на изнаоѓање начин за долгорочна одржливост на македонска пошта, а за самиот објект кој пред неколку години изгоре рече дека презема обврска заедно со ресорните министри тој да се онбови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close