0_Македонија.ПорталВидеоЕкономијаПолитика

Ковачевски: Платите продолжуваат да растат, во тек анализи за покачување на минималната плата

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на новата влада, Димитар Ковачевски во своето експозе во Собранието најави дека минималната плата ќе продолжи да расте што ќе придонесе за раст и на просечната плата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close