0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски – Петков: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на неговата работна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј, денеска оствари средба со неговиот бугарски колега Кирил Петков, соопшти владината Прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close