Локални избори 2021Политички партии

Ковачевски од Јанче: Со СДСМ се развива секое населено место во Маврово и Ростуше, Куртовски е изборот на граѓаните

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска ги заврши денешните активностите во рамки на кампањата за изборите за градоначалник на општина Маврово и Ростуше со посетата на селото Јанче и средба со тамошните жители.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close