ОпштествоПолитика

Ковачевски: Односите со Србија се на исклучително високо ниво

Односите меѓу Северна Македонија и Србија се на исклучително високо ниво во сите области, истакна претседателот на Владата Димитар Ковачевски на денешната заедничка прес-конференција со премиерката на Србија Ана Брнабиќ на маргините на Регионалниот самит во организација Македонија 2025.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close