0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Новата енергија во односите со Софија стави на маса многу проекти и можности за соработка

Новата енергија и динамика на односите со Бугарија утврдени на нашата прва средба со делегацијата на бугарската Влада во Скопје и на возвратната посета на Софија и низ работата на првите средби на работните групи, стави на масата многу проекти и можности за соработка, изјави премиерот Димитар Ковачевски во интервју за националната телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close