0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните

Не треба да има предвремени парламентарни избори. Во однос на националните интереси на сите граѓани на Република Северна Македонија, ние во моментов имаме Влада која се грижи за националните интереси, за достоинството на сите граѓани без оглед на тоа од која етничка, верска и национална припадност доаѓаат, истакна премиерот Димитар Ковачевски, одговарајќи на прашање на пратеникот Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close