0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Ковачевски: Не треба да бараме сензационализам во нешто каде го нема

Имавме државничко, величествено и исклучително достоинствено чествување на Илинден, во Крушево и на сите други места, а по повеќе од декада благодарение на водењето доброседски односи се врати чествувањето и во манастирот „Св.Прохор Пчински“. Не треба да се бара сензационализам во изведбата на песната во Крушево, оцени премиерот Димитар Ковачевски во интервју на ТВ Канал 5.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close