0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Не закажувам јас седници, ниту можам да му наредам на Собранието како ќе го спроведува Етичкиот кодекс

Вие бегате од прашање, а не јас од одговор, затоа што наместо вие да му го поставите прашањето на претседателот на Собранието, ми го поставувате мене, а јас не сум негов портпарол, рече премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на пратеничко прашање од Драган Ковачки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close